გაკვეთილის თემა
|
ფორმების შექმნა
|
სწავლების საფეხური
|
დაწყებითი, 6 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
35 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ტექსტური რედაქტორის გამოყენებით ფორმების შექმნა.
|
გაკვეთილის მიზნები/შედეგები
|
მოსწავლემ გამოიყენოს ტექსტური რედაქტორი და შექმნას სვადასხვა სახის ფორმები/ მოსწავლეს შეუძლია სხვადასხვა სახის ციფრული საშუალების შერჩევა და გამოყენება კომუნიკაციისა და თანამშრომლობისათვის.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა იციან ტექსტურ რედაქტორში ტექსტებთან მუშაობა,
ტექსტის აკრეფა და დაფორმატება |
შეფასების საგანი, პროცედურები
|
მოსწავლეები შეფასდებიან განმსაზღვრელი შეფასებით.
|
სასწავლო მასალა და
ტექნიკური რესურსები
|
კომპიუტერი, პროექტორი, სახელმძღვანელო, დაფა
|
გაკვეთილის მსვლელობა/
საკლასო მენეჯმენტი
|
საორგანიზაციო საკითხები. /2 წთ/
Aფაზა (გამოწვევა) /15 წთ/ მოსწავლეებს ვთხოვ იმუშაონ წყვილებში და გაეცნონ ინფორმაციას სახელმძღვანელოდან კითხვა პასუხებით მივდივართ ახალ მენიუს- developer გამოყენებით, მის მნიშვნელოვან ფუნქციაზე. B ფაზა (შინაარსის რეალიზება)-15 წთ მოსწავლეებს ვთხოვ წყვილებში შეასრულონ დავალება, კერძოდ, გამოიყენონ სახელმძღვანელო და შექმნან ანკეტის ფორმა. C ფაზა (გამთლიანება)- 6 წთ ვიძახებ სასურველ მოსწავლეს , რომელიც პროექტორის დახმარებით იმეორებს მიცემულ დავალებას.
მასწავლებელი ახდენს დავალების შეჯამებას, აკეთებს დასკვნებს,
ვაწყობ დებრიფინგს: რა ვისწავლეთ, რაში გამოგვადგება
ეს კომპეტენციები.ვაძლევ საშინაო დავალებას: შექმენით სამ კითხვიანი ტესტი სამი სავარაუდო პასუხით. ვაფასებ მოსწავლეებს წინასწარ გაცნობილი შეფასების სქემის მიხედვით. |
კრიტერიუმები
|
1-2 ქულა
|
3-5 ქულა
|
6-8 ქულა
|
9-10 ქულა
|
ტექსტური რედაქტორის გამოყენება
|
ვერ იყენებს ტექსტური
რედაქტორს
|
უჭირს ტექსტური
რედაქტორის
გამოყენება
|
იყენებს ტექსტური
რედაქტორს სხვისი
დახმარებით
|
სრულად
იყენებს ტექსტურ რედაქტორს
|
აქტიურობა/
ჩართულობა
|
არ ისმენს და არ არის ჩართული
საგაკვეთილო პროცესში
|
ვერ აქტიურობს,
მაგრამ სუსტად მაინც ასრულებს
დავალებას კომპიუტერში
|
ნაწილობრივ
აქტიურობს და არასრულყოფილად ასრულებს
დავალებებს
|
აქტიუროდ,
პასუხობს დასმულ კითხვებს და სრულყოფილად ასრულებს
მიცემულ
დავალებას
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий